-->
טבע וילונות
A
A
A
A
יצירת קשר
שילחו הודעה ונציג יחזור אליכם בהקדם
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 053-57575753
3 דברים שכדאי לדעת על עיצוב וילונות

3 דברים שכדאי לדעת על עיצוב וילונות

וילון רומאי בצבע לבן בחדר השינהבמדינה חמה כשלנו, כולנו זקוקים לאמצעי קירור שונים. בין אם מדובר במזגן הפעיל רוב שעות היממה, בין אם מדובר באוורור מסוגים אחרים ובין אם בקירור. בין האלמנטים המרכזיים והחשובים ביותר בקירור הבית נמצאים הוילונות.

למעשה, הוילונות הלו בתור אלמנט שימושי להגנה מפני השמש והחום אולם כיום מהווים הוילונות כאמצעים עיצוביים לחלוטין וכן כאלמנט חציצה בין הבית לרחוב בבתים בהם החלון כולו עשוי זכוכית. וילונות מהווים כיום אלמנטים פונקציונאליים בכל אחד מהתפקידים שהם לוקחים בבית: קירוי, הצללה, עיצוב והסתרה. ישנו מגוון עצום של וילונות שונים ולכן חשוב להכיר את הסוגים הקיימים כיום. מאחר והוילונות הינם בעלי נוכחות משמעותית ביותר חשוב להתאים אותם לעיצוב הבית ולמטרות השימוש.

בחירה חכמה על פי צורך מרכזי

בבחירת וילון חשוב לדעת ראשית וראשונה למה הוא משמש ומהן מטרותיו העיקריות. האם הוילון משמש בעיקר להסתרה מפני העוברים ברחוב או שמא הוא מיועד לצמצם את חדירת אור השמש לדירה? האם הוילון מיועד להעצים ולחזק את העיצוב הקיים בדירה או שמא עליו להוות חסם לחום הנכנס מבחוץ? כל אלו הינם שיקולים מהותיים ביותר בבחירת הוילון המתאים לבית. הוילון יכול לענות על כל הצרכים גם יחד ולהבטיח הנאה מלאה מכל יתרונותיו – כאשר בוחרים אותו נכון.

התאמה ליעד השימוש

כל וילון הינו בעל יעד שימוש מסוים. בדיוק כפי שיש שולן המיועד לאכילה ושולחן המיועד לישיבה בסלון, כך גם הוילונות השונים הינם בעלי יעדי שימוש מסוגים שונים. באופן זה וילון לחדר הילדים יהיה וילון צבעוני הכולל דמויות מסרטים מצוירים ואילו וילון המיועד לחדר ההורים הינו וילון יותר רך ונעים. וילון למטבח יכול להיות וילון עם הדפסי אכילה ובכל מקרה עליו להיות קרוב לעולם האוכל באופיו. כמו כן עליו להיות עמיד לאש.

תו תקן

חשוב לזכור כי וילון הינו אלמנט משמעותי ביותר בעיצוב הבית אולם לא פחות מכך ואולי דווקא בשל סיבה זו – הוילון מצריך תשומת לב מרבית. כדי להימנע מאסונות הקשורים לוילונות יש לבחור את הוילונות הבטיחותיים ביותר וכמו כן חשוב ביותר לוודא כי הוילונות עומדים בתו התקן הישראלי המחייב אותם להיות עשויים מחומרים מסוימים. כמו כן יש לוודא כי הוילונות מותקנים במקסימום הבטיחות ועל פי הדרישה כך שלא יהוו סכנה.