-->
טבע וילונות
A
A
A
A
יצירת קשר
שילחו הודעה ונציג יחזור אליכם בהקדם
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 053-57575753
התפתחות מקורות הטקסטיל לוילונות

התפתחות מקורות הטקסטיל לוילונות

קטיפת משי יפה הייתה מיוצרת באיטליה מאז המאה ה- 14, אלא שבמאה ה- 15 האיטלקים מצאו את עצמם מתחרים עם הצרפתים בייצור של בדים מעודנים אלה. הדפסים סימטריים הוחלפו בהדפסים א - סימטריים במהלך תחילת הרנסנס, עם תמונות תנועה שהפכו לפופולריות, למשל, פרחים, ציפורים במעופן ותמונות בעלי חיים. בדי דמשק היו חומר אהוב של התקופה. למרות שמסורתית וילאות היו עשויים משי או פשתן, בדי דמשק היו גם ארוגים בצמר או מתערובת של סיבים. דמשק הפשתן התפתח כאשר אורגי פשתן החוט הפלמי של ברוז' העתיקו את הדפוסים של בד דמשק המשי האיטלקי בחוט של פשתן.

התפתחות מקורות הטקסטיל לוילונות

היסטורית הטקסטיל באירופה

אורגים איטלקים ופלמים הובאו לפונטנבלו לארוג שטיחים מורכבים, ובליון החלו לייצר משי. משי היה בייצור באנגליה משנת 1400, אלא שרק משקי הבית העשירים ביותר יכלו להרשות לעצמם אותו, לכן צמר ופשתן נשארו הבדים הפופולריים.

בדי הוילאות המכונים Indiennes היו בדים צבעוניים מהודו המצוירים ביד והראשונים שהיו colourfast – כלומר בדים בייבוש מהיר של צבע. הם הוכנסו לצרפת מהודו בסוף המאה ה- 16, והפכו פופולאריים מייד. כשטכניקות הצביעה התפשטו למערב מן המזרח, צביעת הבדים השתפרה, אם כי טכניקות בלוק הדפסה אירופאיות נותרו גולמיות במשך זמן מה.

הבדים באירופה

באנגליה, היה מגוון גדול של בדים מיובאים מצרפת, איטליה ופלנדריה. הבדים הפשוטים כללו פשתן, וכותנה. רקמה הייתה בשימוש באופן קבוע לריפוד. בד Indiennes שימש בתחילה לשטיחי שולחן, ומאוחר יותר לוילונות לבית וכיסוי מיטה. עד אמצע המאה ה- 17הדפסי פרובנס הראשונים יוצרו על ידי הדפסה של קוביות עץ על כותנה. בדי Damask ממשי, פשתן או צמר נותרו בשימוש רב לעומת משי מכל הסוגים שיובא מן המזרח. על הצרפתים חביבים היו במיוחד בדי הטאפטוספרי הכבדים. תעשיית המשי באנגליה פותחה על ידי אורגים צרפתים והולנדיים ושילבו טכנולוגיה מתקדמת על ידי פליטי ההוגנוטים מצרפת. Spitalfields הפכה למרכז הבריטי העיקרי לייצור damasks משי ורקמה.

בדי עור

עור היה גם הוא בשימוש נרחב בשטיחי קיר וכן בכיסויי כיסא יותר מאשר וילונות. עור לעתים קרובות היה מקבל הבלטות עם הדפסי עץ או עם דפוסים קטנים, ולאחר מכן החלק העיקרי של הדפוס היה צבוע, כאשר החלקים הלא צבועים בלכה קיבלו כתוצאה מכך אפקט מוזהב.