-->
טבע וילונות
A
A
A
A
יצירת קשר
שילחו הודעה ונציג יחזור אליכם בהקדם
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 053-57575753
התאמת צבעים בין הוילונות והריהוט בבית

התאמת צבעים בין הוילונות והריהוט בבית

עיצוב של בית הינו חוויה מעניינת, מאתגרת ולא פחות חשוב גם מהנה. אנשים עשויים להגיע לסיטואציה כאשר הם בונים את ביתם, כאשר הם מנצלים את שיפוץ הדירה, או סתם כאשר מבקשים להחליף את הוילונות הקיימים. בכול אופן כאשר עומדים לעצב מחדש את פינת הסלון, יש לקחת בחשבון שאין לצאת מתוך לוח בחירה ריק, אלא יש מגוון פרמטרים שדורשים התייחסות פרטנית, אחרת התוצאה עשויה להוביל לתחושה של בלגן וחוסר התאמה. אחד הדברים שיותר חשוב להקפיד עליהם זה להתאים בין ריהוט הסלון, פינת האוכל והוילונות שפזורים בכל הבית.

אלמנטים עיצוביים 

סלון בעיצוב וינטגכיום נהוג לבנות ספייס אחד גדול ופתוח ללא קירות תוחמים. ספייס שכולל ברצף את המטבח, פינת האוכל והסלון. על כן אדם שיישב על כסאות בר שבמטבח ומסתכל לכיוון הסלון, יקלוט בשוט אחד גם את הוילונות שמקשטים אל החלונות, גם את פינת הישיבה שבסלון, וכמובן שאת פינת האוכל בה הוא נמצא. כיוון שבמבט אחד מבחינים בכול אותם אלמנטים, יש להקפיד על התאמה של צבעים.

יצירת הרמוניה עיצובית

על מנת ליצור שפה משותפת שתוביל לרוגע והרמוניה, יש להתחיל קודם כל עם בחירת הצבעים, וזאת כי בכל הנוגע לחומריות וטקסטורה, מתאפשר יותר חופש בחירה וגמישות. כך גם אם המטבח מפורמייקה, הריהוט מעור והוילונות מבד אוורירי, עדיין ניתן לכפות על הפערים ע"י בחירה פשוטה של צבע מקשר. על מנת לצאת למשימה, יש לבדוק קודם כל מהם האלמנטים הקיימים שמהווים עובדה בשטח. כך למשל אם הסלון כבר קיים ולא עומדים להחליף אותו, הרי שיש לבחור את הצבעים שהוא מכיל ומכאן יש להמשיך.

שילוב צבעים בתחכום

ייתכן והסלון יכלול צבע אחד שולט, פלוס מספר גוונים שזרוקים בו בעדינות מדי פעם. במקרה שכזה, מוטב לבחור את צבע הוילון לא לפי הצבע השולט, (יוצר תחושה של עומס), אלא דווקא מומלץ ללכת על הגוונים שזרוקים בסלון במינון נמוך. כך ניתן ליצור שפה משותפת שעובדת היטב ביחד.יש לקחת בחשבון שאנו בוהים בוילונות לא מעט כי הם תמיד מולנו בזווית הראייה. עובדה זו אומרת שאין להתייחס אליהם בזלזול, אלא יש לנצל את ההזדמנות של רכישת הוילונות החדשים ולשחק עם הצבעים, ליצור התאמה חשובה בין הוילונות שבמטבח, הריהוט במטבח כגון כסאות הבר במטבח, לבין פינת אוכל והסלון. ההתאמה לא צריכה להישאר באותו גוון, אך כן עליה לשחק עם צבעים שעובדים היטב ביחד.

לסיכום, בחירת וילונות מהווה הזדמנות חשובה ליצור שפה אחידה, לחבר ביניהם לבין פינת אוכל וריהוט הסלון ואף רהיטי גן המציצים מן החלון. יש לנצל זאת לטובת יצירת מראה אחיד, הרמוני שקט ונעים, שמצביע על מחשבה שנעשתה מראש. כמו כן אין לחשוש מכך כיוון שתמיד אם נתקלים במגבלה, ניתן לפנות לעזרתו של איש מקצוע.