-->
טבע וילונות
A
A
A
A
יצירת קשר
שילחו הודעה ונציג יחזור אליכם בהקדם
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 053-57575753
וילונות התקופה הנאו קלאסית

וילונות התקופה הנאו קלאסית

בסוף המאה ה-18 באנגליה, וילונות פשוטים וישרים היו עדיין בשימוש נרחב, לעתים קרובות מודבקים ישירות על מסגרת החלון.

וילונותגם גלגלאות ההרמה החדשים היו פופולאריים, במיוחד כאשר הוצאו מן הכרכוב. חידוש עיקרי היה הופעת מערכת מלאה כבל - גלגלת (המכונה לעתים קרובות מוטות צרפתים) כדי לפתוח ולסגור וילונות. העיצוב שבו הוילונות נפגשו במרכז החלון אפשר גימור ועיצוב הרבה יותר טוב. עד 1800 הפך סגנון ההרמה הצרפתי אופנתי, כאשר כרכוב היה מצורף מעל החלון כדי להסתיר את פעולת המערכת, ולחוטי ההפעלה לעתים קרובות היו גדילים בקצוות.Subcurtains - וילונות משנה מבד מוסלין - לעתים קרובות הותקנו כדי להגן על הריהוט מפני השפעות של קרינת שמש חזקה. תריסי גלילה על קפיצים לעתים שולבו עם וילונות ישרים או וילונות רגילים. בתחילת המאה ה-19פותחו וילונות Reefed (המכונים לעתים וילונות מתוחים איטלקים), שנמשכו למעלה ולצדדים באמצעות כבלים מתוחים באלכסון, כשהכותרת נותרה קבועה, והיו אופנתיים ביותר.

אופנת החלונות

וילונות היו הסוג האופנתי ביותר של מיסוך חלון בתקופה הניאו קלאסית. הוילון היה מורכב מכמה חתיכות של בד שהתפרים שלהם הוצנעו כדי לתת את המראה של חתיכה זורמת אחת.  מבחינת צבעים, החלו לעצב בצבעים קונטרסטיים כגון קטיפה בצבע ארגמן אל מול משי בצבע צדפה. זאת כדי לרכך את קווי המתאר של החלון ולפזר את האור. הם היו משולבים לעתים קרובות עם וילונות מבד שמלה במקום וילונות מלאים. וילונות לא סדירים, שבה השכבות ניבנו בגבהים שונים, היו בשימוש גם בתקופה זו. הם נתנו לוילאות להרגיש קלים יותר מאשר וילונות ישרים. SWAGS לפעמים שימשו כקישוט משלים לכרכוב או לזוג הווילונות. הם היו נראים תפורים, אבל היו למעשה מודבקים על הוילונות וצורפו לכרכוב.

וילונת בצרפת

וילונת בצרפת היו אמצעי למשחקי אור דמיוניים, לעתים קרובות היו בגוונים בהירים של אפור ולילך. כרכובי חלון לעתים קרובות היו משוננים בשילוב עם וילונות בסגנון איטלקי ומתחת לוילאות. קישוטי הוילון היו רחבים ומגוונים, וביניהם זרי פרחים, גדילים, קשתות ונוצות. הרבה מהם עוצבו ויוצרו בהשראה של האמנות הקלאסית. בתקופת המהפכה בצרפת, סימטריה החלה  להיות לא אופנתית, אבל העיצוב של וילונות היה מאוזן ולא מפואר. באיטליה החלו תריסים ונציאניים להיות בשימוש ועד שנת 1760 גם הגיעו לאנגליה, בצרפת הם נקראו תריסים פריזאיים.